Nie od dziś wiadomo, że kominek stanowi serce salonu. Niestety nie jest to rozwiązanie dostępne dla każdego. Wymaga ono odpowiednich przewodów kominowych, dlatego też mała przestrzeń mieszkania w bloku skutecznie eliminuje ten pomysł. Czy istnieje wyjście z takiej sytuacji? Na szczęście jest opcja zainwestowania w biokominek wolnostojący. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Nie można jednak zapominać o wadach tego rozwiązania, choć bez wątpienia warto skorzystać z biokominka wolnostojącego.
Biokominek wolnostojący – kominek ekologiczny na biopaliwo
Ten rodzaj urządzenia określany jest najczęściej jako ekologiczny i bezpieczny dla otoczenia. Ma to związek przede wszystkim z rodzajem paliwa potrzebnym do rozpalania w biokominku. Oczywiście nie musimy rezygnować z tradycyjnego uroku kominka, ponieważ biokominki portalowe potrafią idealnie je zastąpić. Dzięki eleganckim kształtom oraz materiałowi, z którego zostały wykonane, przypominają swą konstrukcją kominek tradycyjny. Niewątpliwą zaletą biokominka wolnostojącego jest jego cena, która różni się znacznie od ceny jego tradycyjnego odpowiednika. W przeciwieństwie do tradycyjnego kominka, biokominek wolnostojący nie wymaga skomplikowanej instalacji. To samo możemy powiedzieć o podłączeniach do przewodów kominowych. Dla właścicieli mieszkań w blokach to niewątpliwie ogromna zaleta. Sam montaż również nie należy do zbyt trudnych, a obsługa tego typu kominka nie jest pracochłonna. Biokominek na ogół nie sprawia większych problemów, dlatego osoby mające minimalną wiedzę techniczną bez problemu poradzą sobie z jego obsługą.
Czy warto kupić kominek wolnostojący?
Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest niewielki rozmiar, co sprawia, że można je umieścić w dowolnie wybranym miejscu w domu lub mieszkaniu, a także pod każdą ścianą. Wiele osób chwali sobie jego minimalistyczny kształt, dzięki któremu możliwe jest stworzenie idealnej aury do wypoczynku i relaksu w niemalże każdym pomieszczeniu. Biokominki wolnostojące uznawane są za jedną z najbardziej ekologicznych. Ma to związek z paliwem, które zostało stworzone na bazie alkoholu etylowego. Bez wątpienia ma ono wiele plusów. Po pierwsze nie emitują dymu ani zapachu, a po drugie, kiedy wypali się takie paliwo nie powstaje popiół. Jest to oczywiście duże ułatwienie dla użytkowników. Warto jednak pamiętać o wadach tego typu urządzenia. Obowiązkowe będzie regularne wietrzenie pomieszczeń w których stoją, a ich zbyt mała moc grzewcza będzie wymagać wsparcia w postaci centralnego ogrzewania.