zeszklem.pl

Blog o domowych trendach, ogrodzie i zwierzętach domowych

DekoracjeOgródWnętrza

Pomysły na dekoracje ogrodowe DIY

Pomysły na dekoracje ogrodowe DIY

W ogrodzie można wykorzystać różne rodzaje dekoracji w stylu DIY, czyli samodzielnie przygotowane. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej oraz zapoznać się z najlepszymi pomysłami na dekoracje.

Ozdoby z drewna

Wśród najciekawszych pomysłów na dekoracje ogrodowe DIY można wskazać przede wszystkim ozdoby z drewna. Polecane są na przykład kwietniki stworzone z drewnianych skrzynek, w których można umieścić różne rodzaje roślin. Z drewna można również stworzyć ściankę na kwiaty. W tym celu można wykorzystać kilka starych desek, które połączone razem dadzą fantastyczny efekt.

Dekoracje z cementu

Dekoracje ogrodowe zrób to sam mogą być stworzone również z takiego materiału jak cement. Cementowe ozdoby z powodzeniem można wykonać w sposób samodzielny. Wśród polecanych dekoracji można wymienić na przykład cementowe donice z wyrazistymi fakturami. W celu wykonania takiego przedmiotu należy zgromadzić niezbędne materiały, takie jak worek cementu, woda oraz wiaderko do wymieszania powstałego materiału. Z betonowej mieszanki należy uformować pożądany kształt oraz poczekać aż wyschnie.

Ozdoby z betonu

Samodzielnie wykonywane ozdoby mogą być stworzone również z betonu, który jest nieco podobny do cementu. Betonowe dekoracje mogą przybierać dość rozmaite kształty. Ciekawie będą wyglądały na przykład ozdoby w kształcie liści, które będą umieszczone w ogrodzie. Aby stworzyć takie dekoracje należy wcześniej przygotować mieszankę betonową. Przydatne będą liście, które posłużą jako szablon do wykonania własnych ozdób. W celu stworzenia dekoracji należy wylać mieszankę na liść, a następnie odczekać do jej wyschnięcia.

Dekoracje z metalu

Dekoracje ogrodowe DIY można z powodzeniem tworzyć z metalu, który bardzo dobrze się prezentuje w ogrodach. Metalowe dekoracje są także odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego tak szybko nie ulegają zniszczeniu. Wśród możliwych do samodzielnego zrobienia metalowych ozdób można wskazać na przykład tabliczki stworzone z tego materiału, które wkłada się w ziemię. Mogą to być na przykład tabliczki z nazwami roślin.

Ozdoby z cegły

Kolejnym pomysłem na dekoracje do ogrodu są ozdoby z cegły. Najczęściej z cegły tworzone są całe konstrukcje, które prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Wśród nich można wskazać na przykład murki. Murek z cegły z powodzeniem można umieścić w centralnej części ogrodu, dzięki czemu będzie na siebie zwracał uwagę otoczenia. Dobrym pomysłem będzie także ścianka z zaokrąglonym oknem. Warto zastanowić się również nad umieszczeniem w ogrodzie ceglanej ławeczki, na której będzie można umieścić miękkie poduszki oraz wygodnie i komfortowo spędzać wolny czas w ogrodzie.

Dekoracje z kamienia

Dekoracje do ogrodu ozdoby ogrodowe zrobione własnoręcznie mogą być zrobione także z kamieni, które są dość popularnym i powszechnie występującym materiałem. Z kamieni można tworzyć na przykład proste rzeźby, które będzie można efektownie oświetlić. Kamienie mogą być wykorzystywane także do tworzenia chodników lub ścieżek w ogrodzie. Będą się one charakteryzowały niezwykle wysokim poziomem funkcjonalności.

Udostępnij