zeszklem.pl

Blog o domowych trendach, ogrodzie i zwierzętach domowych

DekoracjePoradnikWnętrza

Grill ogrodowy wiszący czy żeliwny? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grilla do ogrodu?

Grill ogrodowy wiszący czy żeliwny? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grilla do ogrodu?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane rodzaje grillów. Warto je poznać oraz dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Grill gazowy

Wśród różnych rodzajów grilli do ogrodu można wskazać modele gazowe, które stają się coraz bardziej popularne. Grille gazowe dość szybko się nagrzewają i można w nich w łatwy sposób kontrolować temperaturę, dzięki czemu są niezwykle proste w użyciu. W tego typu grillach można nawet przygotowywać różne rodzaje potraw jednocześnie. Nie trzeba czekać aż ruszt się w nich nagrzeje, ponieważ praktycznie jest od razu gotowy do pieczenia.

Grill węglowy

Kolejnym rodzajem popularnych w ogrodzie grilli są grille węglowe. Kominek ogrodowy z grillem to klasyczny wybór, który umożliwi przygotowywanie potraw w tradycyjny sposób. Smak potraw przyrządzanych na grillu węglowym jest niepowtarzalny i może nieco się różnić od dań, które są pieczone na innych rodzajach rusztów. W grillach gazowych oraz elektrycznych niemożliwe jest uzyskanie wyjątkowego, dymnego aromatu. Grill ogrodowy żeliwny jednak będzie się dłużej nagrzewał niż inne rodzaje rusztów, co można uznać za wadę wyboru tego rozwiązania.

Grill elektryczny

Grill elektryczny to kolejny typ grilla, który można zakupić do ogrodu. Grille elektryczne są niezwykle wygodne i w szybki sposób można przygotowywać na nich potrawy. Są również bardzo uniwersalne i z powodzeniem można korzystać z nich przez cały rok, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Powierzchnie tego typu grilli zazwyczaj nie są zbyt duże, na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Wielkość grilla

Podczas wyboru najlepszego grilla warto zwrócić uwagę przede wszystkim na taki aspekt jak jego wielkość. Duży grill sprawdzi się w przypadku częstego przygotowywania potraw dla większej ilości osób. Jednak takie rozwiązanie wymaga odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni, na której można umieścić grill. Grille dostępne są w sprzedaży w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu możliwy jest wybór rozwiązania, które będzie dostosowane do specyfiki posiadanego ogrodu.

Kształt grilla

Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru grilla, jest jego kształt. Grille dostępne są w sprzedaży w różnych kształtach. Wśród nich wymienia się zarówno grille kwadratowe i prostokątne, jak i okrągłe. Okrągłe grille są niezwykle kompaktowe i zabierają mniej miejsca niż grille prostokątne. Polecany jest także grill ogrodowy wiszący, który można zawiesić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Wybór grilla

Wybierając najlepszy grill do swojego ogrodu powinno się przede wszystkim odpowiednio dostosować go do posiadanej przestrzeni, a zwłaszcza dostępnego w niej miejsca. Grille gazowe i elektryczne są łatwiejsze do utrzymania w czystości oraz szybciej się na nich przygotowuje potrawy niż na klasycznych grillach węglowych. Jednak to właśnie grill węglowy umożliwia uzyskanie niepowtarzalnego smaku oraz aromatu przyrządzanych potraw. Dlatego wybór grilla powinno się dostosować także do indywidualnych preferencji oraz gustu.

Udostępnij