zeszklem.pl

Blog o domowych trendach, ogrodzie i zwierzętach domowych

DekoracjePoradnikWnętrza

Eleganckie zasłony i rolety: jakie rozwiązanie wybrać na okno?

Eleganckie zasłony i rolety: jakie rozwiązanie wybrać na okno?

rW obecnych czasach w sprzedaży można spotkać się z szerokim wyborem różnych rolet oraz zasłon. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych rozwiązań, a także wybrać spośród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Rolety rzymskie

Wśród różnych rodzajów rolet, jakie można zastosować na oknach, można wskazać między innymi rolety rzymskie. Rolety rzymskie są niezwykle funkcjonalne. Łączą w sobie możliwości tradycyjnych rolet tkaninowych wraz z ozdobnym wyglądem zasłon. Te rolety po zasłonięciu tworzą dekoracyjne fale, które bez wątpienia uatrakcyjnią wygląd każdego pomieszczenia. Rolety rzymskie i zasłony można również stosować razem, co na pewno będzie bardzo dobrze wyglądało w każdym pomieszczeniu.

Rolety austriackie

Kolejnym rodzajem rolet wewnętrznych są rolety austriackie, które swoim wyglądem przypominają eleganckie zasłony. Są niezwykle ozdobne, dlatego doskonale sprawdzą się podczas urządzania pomieszczenia w stylu klasycznym lub wiejskim. Rolety tego rodzaju stworzone są z ozdobnych tkanin, które się marszczą podczas zasłaniania. Kształt materiału rolet bez problemów można dostosować do swoich indywidualnych preferencji.

Rolety plisowane

Bardzo dobrym wyborem do wnętrz będą także rolety plisowane, które składają się podobnie jak rolety rzymskie. Swoim wyglądem przypominają nieco wiszące harmonijki. Rolety w formie plis doskonale dopasowują się do różnych kształtów okien, ponieważ są niezwykle uniwersalne. Można nimi przysłaniać nawet okna okrągłe lub trójkątne. W sprzedaży dostępne są plisy o szerokiej funkcjonalności. Niektóre modele rozwijane są tylko z jednej strony, a inne z dwóch.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to kolejny rodzaj rolet, które z powodzeniem można zastosować w wielu pomieszczeniach. Ten typ rolet jest dość swobodny i można do niego dołączyć zasłony, co podkreśli elegancki charakter tego rozwiązania. Rolety tego rodzaju można znaleźć w sprzedaży w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możliwe jest ich dostosowanie do charakteru wnętrza, w którym będą się znajdować. Używanie rolet wolnowiszących jest także niezwykle wygodne, ponieważ możliwe jest przy nich dość swobodne otwieranie okna.

Rolety dzień i noc

Rolety wewnętrzne mogą również występować w wersji dzień i noc, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników mieszkań. Rolety tego typu składają się zarówno z pasków zacieniających, jak i transparentnych. Dzięki temu umożliwiają regulowanie dopływu światła zgodnie ze swoimi potrzebami. Ten typ rolet najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, które zostały zaaranżowane w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym.

Zasłony zaciemniające

Funkcje rolet we wnętrzach z powodzeniem mogą zastąpić zasłony zaciemniające lub półzaciemniające. Zasłony także dostępne są w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach. Wśród nich szczególnie polecane są eleganckie zasłony tiulowe, które doskonale prezentują się we wnętrzach o różnej specyfice, zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Dlatego na pewno będą one doskonałym wyborem.

Udostępnij