zeszklem.pl

Blog o domowych trendach, ogrodzie i zwierzętach domowych

Zwierzęta

Najlepsze psy domowe – jaką rasę wybrać dla dzieci?

Najlepsze psy domowe – jaką rasę wybrać dla dzieci?

Wiele dzieci marzy o zwierzątku, a najczęściej o psie. Jednak należy pamiętać, że psa trzeba wyprowadzać i wymaga on pielęgnacji. Czasami rodzice długo się zastanawiają, czy pies to dobre rozwiązanie. Kolejnym aspektem wartym rozważenia jest rasa psa. Należy pomyśleć, czy ma to być duży pies, a może mały pupil, który większość dnia spędzi na kolanach. Jakie psy domowe dla dzieci się nadają?

Pies i dziecko – jak stworzyć idealny duet?

Wiadomo, że dzieci chcą mieć wszystko, ale większość rzeczy nudzi im się dość szybko. W przypadku zabawek nie ma to dużego znaczenia, ale jeśli dziecko chce psa, to już trzeba z nim o tym porozmawiać. Dzieci muszą wiedzieć, że pies nie może im się znudzić. Jest to istota żywa i potrzebuje opieki. Z tego względu pupil może trafić do domu pod opiekę dziecka, które jest już świadome swoich obowiązków i wywiązuje się z nich dobrze. Oczywiście w niektórych domach psy są w rodzinie przed urodzeniem dziecka. Wówczas maluch wychowuje się ze zwierzęciem i uczy się od początku szacunku do niego.

Psy domowe dla dzieci – kiedy warto zdecydować się na pupila?

Ciężko jest określić, w jakim wieku dziecko będzie na tyle odpowiedzialne, aby zająć się psem. Zwierzę powinno mieć jednego opiekuna, którego będzie się słuchać. Zatem małe dzieci powinny przy opiece pomagać i mieć określone obowiązki. Przykładowo mogą rano karmić pieska i raz dziennie wyjść z nim na spacer. Decyzję o wzięciu psa do domu każda rodzina powinna podjąć indywidualnie. Czasami pięciolatek jest już na tyle odpowiedzialny, że poradzi sobie z obowiązkami, a w innym wypadku dopiero piętnastolatek będzie chciał się zajmować psem.

Najlepsze psy domowe

Przed podjęciem decyzji o wzięciu pod opiekę psa należy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem jest pupil ze schroniska, a może rasowy z hodowli. W obu przypadkach należy rozważyć przede wszystkim wielkość zwierzaka. W przypadku psów rasowych trzeba uwzględnić także ich uwarunkowania i charakter. Niektóre psy są leniuchami i potrafią większość dnia przesiedzieć na kolanach, a inne potrzebują długich spacerów. Dlatego trzeba dokładnie się zastanowić, który piesek będzie się nadawać dla dziecka i rodziców.

Małe pieski domowe dla dzieci

Wielu rodziców decyduje się na małego pieska, który wymaga nieco mniej uwagi. Nie oznacza, że może zostać on pozostawiony sam sobie, ale bardziej nadaje się do niewielkiego mieszkania. Są to też psy łagodniejsze, tolerancyjne i dość cierpliwe. Warto rozważyć mopsa lub yorkshire terriera. Nieco większe, ale również łagodne są beagle czy pudelki. Warto rozważyć też basseta lub buldoga angielskiego. Wszystkie wymienione rasy doskonale nadają się dla dzieci tych nawet najmniejszych.

Duże psy domowe dla dzieci

Duży pies nie musi być wcale groźny. Jednak wymaga on nieco więcej miejsca, a więc najlepiej zdecydować się na większą rasę, gdy dużo się spaceruje lub ma się ogród. Wówczas pies będzie mógł sam się wybiegać. Są rasy, które doskonale nadają się dla dzieci. Na pewno warto rozważyć labradora, który jest bardzo łagodny, a przy tym cierpliwy. Również owczarek collie i owczarek niemiecki jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij