Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Storczyki w szklanym wazonie

Storczyki w szklanym wazonie

STORCZYKI W SZKLANYM WAZONIE

Każdy z nas otrzymał lub podarował bliskiej osobie ten wyjątkowo piękny kwiat.  Jednak utrzymanie tego kwiatu w dobrej kondycji i kwitnącego jak najdłużej wymaga wprawnej ręki. Storczyki to kwiaty, które dla początkujących miłośników roślin mogą być okazać się dosyć kłopotliwymi i czasochłonnymi roślinami.

Odpowiednie warunki wodne i nasłonecznienie są tutaj bardzo ważne, a przezroczysty ułatwi dobre doświetlenie korzeni oraz dzięki temu łatwiej będzie nam obserwować stan zdrowia naszej rośliny.

Przesadzanie storczyków również wiąże się z pewnymi niedogodnościami, które mogą źle wpłynąć na rozwój naszego kwiatu. Jednak sposób w jaki prezentują się kwitnące storczyki w szklanym wazonie zrekompensuje nam poświęcony czas i pracę.

Potrzebujemy:

 • Storczyk ;)
 • Szklany wazon wykonany z czystego przeźroczystego szkła
 • Keramzyt lub kamyczki otoczaki które można kupić w sklepie zoologicznym (dostępne w różnych kolorach)
 • Podłoże
 • Nawóz do storczyków

 

 storczyk wazon

 

 

Spód naszego wazonu wypełniamy warstwą kamyczków. Wyjętego z poprzedniej doniczki dokładnie oglądamy szukając martwych korzeni i oznak gnicia rośliny. Jeśli nasz Storczyk jest zdrowy uzupełniamy delikatnie przestrzenie między korzeniami podłożem do storczyków. Kwiat wkładamy do wazony uzupełniając przestrzenie dodatkową ilością podłoża. Jeśli mamy świeży mech możemy wykorzystać go do przystrojenia wierzchu rośliny. Pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu mchu przed włożeniem go do naszej rośliny.

Po całej „trudnej operacji” podlewamy nasz kwiat wodą z odpowiednią ilością nawozu do Storczyków. Pamiętajmy by wodę uzupełniać poniżej linii naszej warstwy otoczaków.

storczyk wazon kamienie

Tak więc: Nie bójmy się pięknych storczyków!  Najważniejszą zasadą o której należy pamiętać jest by nie przesadzać storczyków podczas ich kwitnienia, gdyż wtedy cała energia potrzebna roślinie do adaptacji w nowych warunkach jest przeznaczana na podtrzymywanie kwitnienia, a nie na regenerację korzeni.

 

Related Posts:

1Komentarze

 • Avatar
  Klient
  gru 5, 2016

  Zakupiłem przez internet piękny czarny-matowy wazon. Błyskawiczna i profesjonalna transakcja, miły kontakt telefoniczny. Polecam w 100% !!!

Zostaw komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Wpisujesz komentarz jako :
Twój E-mail: (Nie opublikowany)
Komentarze:
Przepisz kod: