Nie możesz złożyć nowego zamówienia w swoim kraju. United States

Szklany recykling

Szklany recykling

W dzisiejszych czasach musimy uważniej spoglądać na wybór produktów, a przede wszystkim tworzywa z którego są wykonane. Czemu recykling jest tak ważny i potrzebny w dobie, gdy wielkość sprzedaży bije co roku rekordy, tak jak i ilość wyrzucanych odpadów przez konsumentów?
Recykling jest super-ważny! Dzięki niemu możemy przetworzyć nasze stare, już nie używane przedmioty z których powstaną nowe – pełnowartościowe produkty, bez szkody dla środowisko!

 kula wzon


Szkło jest jednym z tych materiałów, które jest przyjazne środowisku – w całości może zostać poddany recyklingowi. Zużyte opakowania szklane można praktycznie w nieskończoność przetapiać chroniąc środowisko.
Do recyklingu wykorzystuje się tak zwaną stłuczkę szklaną pozyskaną z różnym źródeł:

- z gospodarstw domowych i indywidualnych odbiorców wyrobów szklanych,
- od producentów szkła,
- z zewnętrznych hut, skupów oraz dużych odbiorców szkła np. rozlewni napojów lub producentów sprzętu oświetleniowego.

 wazon - stłuczka

Z tego też powodu wraca trend na stosowanie szkła jako opakowania. Unika się stosowania plastikowych butelek, które wywarzają chemiczne związki do produktów w nich umieszczonych – nie występują żadne niepożądane reakcje chemiczne.  Pamiętacie jeszcze to pyszne mleko, które każdego ranka stało u progu naszych drzwi? Teraz też coraz częściej producenci mleka wykorzystują szklane butelki, by na nowo sprzedawać w nich swój produkt.

Według najnowszych doniesień instytutu FEVE w Polsce, a także w Europie konsumenci preferują produkty umieszczone w szklanych opakowaniach.  Produkty zapakowane w szkło mają duże lepsze walory smakowe, dłużej zachowują świeżość i są po prostu zdrowsze! :)

wazon dzbanek - mleko

Jedyną wadą szkła może być jego kruchość i i ciężar. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej – szkło to najlepszy przyjaciel recyklingu stąd korzystajmy z dobrodziejstw szklanych produktów i dbajmy o nasze środowisko!

Related Posts:

Zostaw komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Wpisujesz komentarz jako :
Twój E-mail: (Nie opublikowany)
Komentarze:
Przepisz kod: